PDKS YARDIM
22 Kasım 2021

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) cihazını kullanırken dikkat edilecek hususlar; 

1. Mesai yada nöbete giriş yaparken ekranın sağ üst köşesinde "Gir" yazıyor olması gerekmektedir. Gir yazısını gördüğünüzde kartınızı okutabilirsiniz. "Gir" yerinde başka bir ibare varsa cihaz tuşlarından aşağıdaki resimlerde olduğu F1/ESC tuşuna basarak "Gir" ekranına geçebilirsiniz.

2. Mesai yada nöbetten çıkış yaparken ekranın sağ üst köşesinde "Çık" yazıyor olması gerekmektedir. "Çık" yazısını gördüğünüzde kartınızı okutabilirsiniz. "Çık" yerinde başka bir ibare varsa cihaz tuşlarından aşağıdaki resimlerde olduğu F2 tuşuna basarak "Çık" ekranına geçebilirsiniz.

3. Ekranın üstünde "Çalışıyor...." yazısını gördüğünüzde 2 dakika kadar bekleme yapmanız gerekecektir. Cihaz veri gönderdiği için kartınızı okumayacak, giriş yada çıkış saatiniz kaydolmayacaktır. Lütfen 120 saniye kadar bekleyiniz. 

4. Elektrik kesintilerinde cihazın saati değişmiş olabilir, bu durumda saati farklı görülebilir. Lütfen kartınızı okutmadan önce Bilgi işleme haber veriniz yada farklı bir giriş kapısındaki cihazı deneyiniz.